Artık kedinizi yalayabileceksiniz!

Evcil hayvan-severlik tün dünyada adeta çığ gibi yayılmış bir kentli alışkanlığı. Nasıl olmasın!? Evlerimizin dilsiz ancak dünya tatlısı dört bacaklı, tüylü dostlarının yerini başka kim ve ne tutabilir. Evet, kedilerden bahsediyoruz. Bilindiği gibi kediler, günün büyük bölümünü uyuyarak geçirir. Kalan bölümde ise kendi tüylerini yalarlar.

w704

Onların bu şaşmaz seremonisini izlemek kedi sahiplerine haz verdiği kadar üzer de. Çünkü kediler bu ‘tüy yalama’ seansları sırasında kendilerinden geçmişcesine mutludurlar. Fakat dünyaca ünlü icat firması Kickstarter, dil şeklinde yapay silikon üreterek evcil hayvan dünyasında yepyeni bir döneme ışık tuttu.

Rendering

Sanatçılar, tasarımcılar, film yapımcıları, müzisyenler, gazeteciler, mucitler, kaşifler vb. için fon toplayan bir platform olan Kickstarter, şu anda LICKI üzerinden üretimi için fon yaratmakta. Amaçlarıysa gerçeğe en yakın biçimde kedi tımarını taklit edebilmek. LICKI ile bir kediyi yalamak hem sahipleri hem de tüylü dostlarımız için sahiden çok yatıştırıcı ve biraz tuhaf bir meditasayon biçimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.