Evlenmeyi reddeden erkeğe asitle saldırdı

Multan’daki olay Salı günü sabah erken saatlerde yaşandı. Vücudunda % 50 oranında yanık oluşan 20’li yaşlarındaki erkek, Multan’daki bir hastanede tedavi altına alındı. Erkeğin ailesi, çiftin beraber olduğunu ancak oğullarının evlenmek istemediğini söyledi.

_89999262_pakistanacidattack

Gözaltına alınan kadın ise saldırıya uğradığını ve kendisini savunduğunu ifade etti. Pakistan’da her yıl yüzlerce asit saldırısı yaşanıyor. Erkeklere kıyasla saldırıya maruz kalanlar daha çok kadınlar oluyor.

‘Çığlık Atıyordu’

Yerel gazeteciler erkeğin, kadının evinden çıkarken tökezlediğini, çığlık attığını aktardı.

Pakistan’da asit saldırısının kurbanlarından yüzde 80’i kadın. Bir polis de erkeğin, ‘her zaman olduğu gibi kadının evine gittiğini ve kadınla evlenmeyi yeniden reddettiği için kadının tüm vücuduna asit attığını’ söyledi.

l_128345_113828_updates

Yetkili, erkeğin saldırı anında arkasını döndüğü için yüzünün zarar görmediğini ancak sırtının yandığını kaydetti. Pakistan televizyon kanalı Dunya TV, ülkedeki asit saldırılarının yüzde 80’inde kurbanın kadınlar olduğunu söylüyor.

205425

Asit Kolay Bulunuyor

Uzmanlar, Güney Asya’da asidin çok kolay bulunduğunu ve genellikle saldırıların aile içi tartışmalardan veya evlilik tartışmaları sonucu yaşandığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.