“İBNEleri Yürütmüyoruz, Oradayız!” Çağrısı(!!!)

Müslüman Anadolu Gençliği, eşcinsellerin 26 Haziran yürüyüşüne müdahaleyle tehdit etti.

3

Müslüman Anadolu Gençliği adlı bir grup, 19 Haziran’da yapılacak Trans Onur Yürüyüşü ve 26 Haziran’da yapılacak LGBT (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans) Onur Yürüyüşü’ne karşı tehlikeli bir çağrı yaptı. Grup, Twitter hesabından “İbneleri yürütmeyeceğiz”, “Sapkınlığa müdahale etmekle mükellefiz” yazılı görseller paylaştı.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando’daki Pulse adlı bir LGBT gece kulübünde 12 Haziran Pazar günü düzenlenen ve 49 kişinin ölümüne yol açan katliamın ardından İstanbul’da bu ve bir sonraki hafta pazar günleri yapılacak onur yürüyüşlerine yönelik tehditlerde bulunuldu.

1

Müslüman Anadolu Gençliği, Twitter’da @MuslumanAnadolu adlı hesabından yaptığı paylaşımlarda “Onursuz sapıkları yürütmüyoruz”, “19 Haziran’da Onur Yürüyüşü ironik ismiyle düzenlenecek olan rezilliğe müsaade etme, müdahale et”, “İpneler yürüyemeyecek, 26 Haziran’daki rezillik Müslümanlar tarafından sona erdirilecek” gibi nefret söylemi içeren ifadeler kullanıldı. Grup, internet sitelerinde tehdit ve nefret söylemi içerikli çağrılarına ilişkin bir paylaşımda bulunmadı.

20160614120054_onur-yuruyusu

“Trans-Gidişatı durduracak iradeye sahibiz”

Orlando katliamı ardından LGBTİ Dayanışma Derneği, onur haftasının başlangıcına dair yaptıkları basın açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Trans onur haftasını karşılamaya hazırlarken Amerika’dan gelen haberle bir kez daha sarsıldık. Dün Ezidi, Kürt, Nusayri, Türkmen ve Hıristiyan toplumlarına yönelen saldırı bu kez dünyanın öbür ucunda LGBTİ’lere yöneldi. Bu gidişatı durduracak iradeye sahibiz ve susmuyoruz.”

2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.