Müge Anlı: “Süpersiniz sayın insan kaçakçısı, süpersiniz!”

Müge Anlı’ya telefon ile bağlanan ve ‘insan kaçakçısı’ olduğunu belirtilen bir kişi günlerdir ülke gündemini meşgul eden Atalay Filiz hakkında konuştu. Son günlerde işlediği cinayetlerle gündemden düşmeyen ve en son Çeşme’de olduğu belirtilen Atalay Filiz konusunda açıklama yapan kaçakçı, “Müge hanım karar aldık, Atalay Filiz’i kaçırmayacağız” dedi. Bunun üzerine Müge Anlı kaçakçıya teşekkür etti ve kaçakçı alkışlandı.

Medya tarafından ‘seri katil’ olarak lanse edilen Atalay Filiz’in dün İzmir’in Çeşme ilçesinde görüldüğünün bildirilmesinden sonra kendisini arayanlar kervanına insan kaçakçıları da katıldı. Telefonla Müge Anlı’nın programına katılan bir kaçakçı, “Onu yurt dışına kaçırmayacağız” deyince stüdyoda alkış koptu.

Tuzla’da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’nın de arasında bulunduğu üç kişinin öldürülmesinin faili olarak aranan Atalay Filiz’in Avrupa’ya kaçma şüphesi üzerine gözler İzmir-Yunanistan hattına ve insan kaçakçılarına da çevrildi.

Ege’de binlerce insanı hayli kalitesiz botlar ve çoğu zaman çalışmayan can yelekleriyle kaderlerine terk eden insan kaçakçılarından birini ATV’de ‘Tatlı Sert’ programını sunan Müge Anlı canlı yayına çıkarttı.

Konuğunu selamlayan Anlı “Bari can yeleklerini taktırın” dedikten sonra insan kaçakçısından ‘üç kişinin katili’ olarak aranan Atalay Filiz’i yurtdışına çıkarmayacakları sözünü aldı. Anlı bununla da yetinmeyip kaçakçıyı stüdyodaki konuklarına alkışlattı.

Ünlü sunucu daha sonra da insan kaçakçısına yaptıkları ticaretin ayrıntılarını ve Avrupa’da daha iyi bir yaşam arayan insanlardan aldıkları tutarı sordu.

Müge Anlı ile insan kaçakçısı arasında geçen diyalog:

İşte canlı yayında Müge Anlı ile insan kaçakcısı arasında geçen o konuşma:

Müge Anlı: Yasa dışı yollardan birilerini götürüyorsunuz herhalde?

İnsan Kaçakcısı: Yardımcı oluyoruz diyelim.

M.A.:  Bari can yeleklerini takın…

İ. K.: Basmane, Çeşme, Kuşaadası. Bu 3 yerde bu işlerin organizasyonu yapılır. 1000-1500 alırız. Bu seri katilin fotoğrafı bizlerde var. Vatandaştan önce görsek müdale ederiz.

M. A.: Vallahi harikasınız. Yaptığınız iş ayrı bu ayrı. Yasa dışı iş yapıyorlar ama eminim ki bu işi yapanlar bile Atalay Filiz’i başka ülkeye götürmezler diye düşündüm doğru çıktı. (Stüdyo alkışladı)

İ. K.: Şu anda zaten geçişler kapalı.

M. A.: Hep kapalı değil miydi?

İ. K.: Devlet müsade ediyordu. Şu an artık devlet restleşme aşamasında. Çeşme – italya geçiş var.. Bedeli 6 bin euro.

M. A.: Yunanistana geçmek kaç para..

İ. K.: 600-700 dolar geçen yıl 1000 dolardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.