Rüşvetten gözaltına alındı, danışman oldu

17 aralık 2013 tarihinde gerçekleşen ve Türkiye’de büyük yankı uyandıran “Rüşvet ve Hırsızlık operasyonu” çerçevesinde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Ednan Güler’in, yerel seçimlerden sonra başkan yardımcılığı görevinden alınıp Danışmanlık görevi verildiği öne sürüldü.

BAŞKAN DEMİR ONA NE DANIŞIYOR?

Haberfatih’in haberine göre, Fatih Belediye başkan yardımcılığı görevinden alındıktan sonra Danışman yapılan Ednan Güler’in Fatih Belediyesinde odası dahi bulunmadığını söyleniyor. Belediye Çalışanları, odası dahi olmamasına rağmen havadan maaş aldığı iddia edilen Ednan Güler’in, Başkan Mustafa Demir tarafından Danışman yapılmasını yadırgadıklarının altını çiziyorlar.

is-2-teknogk3
Ednan Güler

HAPİS YATTI MI?

Fatih Belediye Başkan Yardımcılığı görevindeyken Belediye Çalışanlarına “dava uğruna hapislerde çürüdük” diyerek etrafına korku saldığı söylenen Eski başkan yardımcısı şimdiki Danışmanla ilgili olarak belediye çalışanları rüşvetten göz altına alınan bir kişinin danışman yapılması manalı bulduklarını belirtiyorlar.

17 Aralık 2013 tarihinde Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’le beraber rüşvet ve hırsızlık operasyonun gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Elazığlı Danışman Ednan Güler’in kendisini göz altına alan Savcılara Fatih Belediye Başkanı Demir’in gösteremediği cesareti gösterip TCK 267. Maddesine göre dava açıp açamayacağı da merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.