Türk Öğrenci Dünya 1.’si Oldu!

Naim Harun Çerkezi; Brezilya – Novo Hamburgo’da düzenlenen 31. MOSTRATEC Uluslararası Bilim ve Teknoloji Yarışması tüm rakiplerini geride bırakarak jüri tarafından dünya birincisi seçildi.

Brezilya’nın Novo Hamburgo şehrinde 25-30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenen, Amerika’daki Intel-Isef yarışmasından sonra gelen dünyanın en büyük ikinci uluslararası proje yarışması olan 31. MOSTRATEC Uluslararası Bilim ve Teknoloji Yarışması sona erdi.

banner-01
Öyle anlaşılıyor ki işi sıkı tutan Brezilyalılar, futboldaki evrensel yükselişlerini bilimsel platformlara da taşıma peşinde…

Bu yıl 21 farklı ülkeden toplam 800 projenin 13 ayrı kategoride yarıştığı MOSTRATEC Uluslararası Bilim ve Teknoloji Yarışması’nda “Buharla değişen Boyutlar” isimli projesi ile mücadele eden Okyanus Koleji 12. sınıf öğrencisi Naim Harun Çerkezi tüm rakiplerini geride bırakarak jüri tarafından dünya birincisi seçildi.

capa-mostratec-2

Okyanus Koleji öğrencisi Harun Çerkezi, Matematik öğretmeni Mete Doğanay danışmanlığında ve Bargem birimi koordinatörlüğünde tasarladığı “Dimensions Being Altered With Vapor” yani “Buharla değişen Boyutlar” isimli projesi ile Teknoloji/Materyal Tasarımı kategorisinde yarıştı ve altın madalya almaya hak kazandı.

mostra61

Okyanus Koleji 12. sınıf öğrencisi Naim Harun Çerkezi yaptığı proje çalışmasında 2 boyutlu olan görüntüleri kendi tasarladığı soğuk buhar sistemleriyle 3 boyutlu görüntü olarak aktarabiliyor.

mostra61

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.