Heykel saldırganı yine saldırdı!

Kısmi onarım yapıldıktan sonra eski yerine yan olarak konulan heykelin bulunduğu alana giren saldırgan heykele tekme attı, elindeki poşetle vururken güvenlik görevlileri saldırıya müdahale etti.

xxxhyyy

İzmirspor İstasyonu’nda sergileniyordu

Heykelin daha önce kırılan ve geçici olarak yerine yerleştirilen bölümleri yine çıktı. Saldırgan, savcılık tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İspanyol heykeltraş Almacino Gonzales Andres tarafından yapılan ‘Müzisyen’ adlı heykel 4 yıldan bu yana İzmir Metrosu’nun İzmirspor İstasyonu’nda sergileniyor.

metro-daki-muzisyen-heykeline-ayni-kisi-yine-8559920_x_o

Kırmalara doyamıyor…

Daha önce heykeli kıran S. K. dün akşam ikinci kez saldırı girişiminde bulundu. İzmirspor İstasyonu’na elinde bir torbayla gelen S. K., heykelin bulunduğu yere geldi. Heykelin bulunduğu, saksılarla çevrili alana giren saldırgan, heykele tekme attı, elindeki poşetle vurdu. Güvenlik görevlileri müdahale ederek S. K.’yı yakaladı. Bu sırada heykelin daha önce kırılan, heykeltıraşı gelene kadar geçici olarak yapıştırılan bazı bölümleri yerlerinden çıktı. Yeşilyurt Polis Merkezi’ne götürülen S.K. daha sonra adliyeye sevk edildi. Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CjaJ5yNWEAE12sA

“Müstehcen” heykelin dramatik yazgısı

Mayıs başında bazı gruplar heykelin müstehcen olduğu gerekçesiyle istasyondan kaldırılmasını istemişti. Ardından da çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu belirtilen S. K. heykeli kırmıştı. Gözaltına alınan S.K. serbest bırakılmıştı.

1466835060

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kısmen onardığı heykel, Türk heykeltıraşlar tarafından İzmirspor İstasyonu’ndaki eski yerine bu kez yan olarak konulmuştu. Heykeltıraş Almacino Gonzales Andres’in Eylül ayında İzmir’e gelerek heykeli tam olarak onaracağı belirtilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.