Simultane Çeviren Kulaklık Üretildi

ABD – New York kökenli Waverly Labs tarafından  geliştirilen son teknoloji ile birlikte sizin konuştuğunuz dilden farklı bir dilde konuşan birini anlamaya çalışmak artık geçmişte kalabilir.

Team-1000

Birbirinden iki farklı dili konuşan kişiler, bu teknoloji sayesinde birbirini anlayabiliyor. Cihazın İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca arasında çeviri yapabilen versiyonu bu sonbaharda satışa sunulacak.

Cihaz farklı dil konuşan iki insanın konuştuklarının anında çevrilmesi ile çalışıyor. Pilot, iki dil arasında çeviri yapabilen ilk akıllı kulaklık. Bu teknolojiyi geliştiren Waverly Labs firması internet sitesinde “Bu küçük giyilebilir cihaz çeviri teknolojisi ile farklı dilleri konuşan insanların birbirini rahatlıkla anlayabilmesini sağlıyor” dendi. Cihazın tam olarak nasıl çalıştığına dair detaylı bir bilgi verilmedi.

Cihazın ilk versiyonu sadece cihazı kullanan iki kişi arasında gerçekleşen konuşmalarda kullanılabiliyor. Gelecekte cihazın çevredeki diğer konuşmaları da algılayıp çevirebilmesi amaçlanıyor. Waverly Labs, bu cihazı geliştirme fikrinin, Fransız bir kızla tanışmak isteyen bir teknisyenden geldiğini söylüyor. Indiegogo üzerinden bir kampanya başlatmayı planlayan şirket ön sipariş verilen Pilot kulaklıkları 129-179 dolar arasında satmayı düşünüyor. Ürün piyasaya çıktığında ise 250-300 dolar arasında satılması bekleniyor.

redearpiece

Sipariş Vermek İçin

Farklı renklerde sunulan Pilot kulaklıklar bu yaz sipariş edilebilecek. Anında çeviri, başka şirketlerin de üzerinde çalıştığı bir teknoloji. Google’ın Translate uygulaması, söylediğiniz şeyleri algılayıp başka dillere çevirebiliyor. Microsoft’un Skype uygulaması da farklı dilleri konuşan kullanıcılarının söylediklerini anında çevirebiliyor. Microsoft, şu anda 7 dili destekleyen uygulamanın önümüzdeki 5 yıl içerisinde konuşulan tüm dilleri birbirine çevirebileceğini iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.