iPhone Uygulaması Yaptı Ve 9 yaşında!!!

CEO Tim Cook’un bahsettiği 350 genç geliştiricileri arasından en çok dikkat çeken de henüz sadece 9 yaşındaki Avustralyalı Anvitha Vijay oldu.

yrd5e5d6e

9 yaşındaki çocukların kod yazabildiğine değinen Cook’un yanı sıra Anvitha Vijay’ı ayıran başka bir özelliği bulunuyor. 9 yaşındaki Vijay büyüklerinden daha iyi kod yazıyor!

l kjh jg

Apple’ın 9 yaşındaki kod geliştiricisi

9 yaşındaki Anvitha Vijay, USA Today’a verdiği ropörtajda, kodlama konusunda henüz kat etmesi gereken oldukça uzun bir yol olduğunu belirterek söze başlarken, iOS platformuna geliştirdiği uygulama hakkında bilgiler verdi.

“Animal Smartkins” adındaki uygulamasının çocuklara hayvanları öğretmek amacıyla hizmet verdiğini belirten Vijay, uygulamanın 5 yaş altı çocuklara uygun olarak eğitim amaçlı olduğunu dile getirdi.

Bu etkinlikte olmanın ve birçok insanla konuşmanın kendisi açısından bir rüya olduğunu söyleyen Vijay, Tim Cook’un gerçekten çok iyi birisi olduğunu sözlerine ekledi.

7 yaşında YouTube’dan izlediği öğretim videoları kodlamaya başlayan Vijay, küçük kardeşinin hayvanları öğrenme gereksinime karşılık olarak uygulamayı meydana getirdi.

Apple’ın yeni programlama dili olan Swift’e yönelik olarak Xcode’u kullanan Vijay, 13 yaşın altında olup, iTunes hesabına sahip olamaması nedeniyle annesinin telefonundan uygulamasını yükleyebildi.

Vijay, şimdi ise “GoalsHi” adlı öğrencilere yönelik olarak bir uygulama üzerinde çalışıyor. Swift kodu kullanarak meydana getirilecek ikinci uygulama, öğrencilere sınıf içerisinde özgüven aşılama odağında olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.