Ahşap Motosiklet, Binersen!

Bu yıl altıncısı düzenlenen ahşap fuarı Kuzeykent Fuar alanında düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda yer alan stantlarda birbirinden farklı ahşap ürünler sergilendi. 3 gün açık kalacak fuara gelen ziyaretçiler ürünleri ilgiyle incelediler.

KASTAMONU'DA ACILAN AHSAP FUARINDA MAKINE MUHENDISI CELAL OZCAN'IN 3 YILDA YAPTIGI AHSAP MOTOSIKLET BUYUK ILGI GORDU. FOTO-GURKAN YILMAZ-KASTAMONU-DHA

Fuarın en ilgi çekici ürünü ise tamamen ahşaptan yapılan motosiklet oldu.  Kastamonu Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nde makina mühendisi olarak görev yapan Celal Özcan’ın hobi amaçlı olarak başlayarak 3 yılda tamamladığı ahşap motosiklet ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Harley Davidson marka motosikletin aynısını ahşaptan yapan Özcan’ın el emeğiyle yaptığı motosikleti görenler dakikalarca inceledi.

Motosikletin yapımında çok değişik ağaç türlerini kullandığını belirten Özcan, “Ahşap benim mesleğim değil, hobim. Ben zaten makina mühendisiyim. Bu hobim ahşap sevgisinden çıktı.Yabancı bir marka motosikletin bire bir maketi diyebiliriz. Daha önce küçük bir maketini görmüştüm. Ben bunun daha büyüğünü yaparım diye düşündüm ve öyle başladım bu işe.”

Özcan, motosikleti görenlerin kendisine ‘Satıyor musunuz?’ diye sıkça sorduğunu ifade ederek “Bir kişiye fiyat verdim. 500 bin TL dedim. Sanırım rakam yüksek geldi, sorduktan sonra çabuk ayrıldı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.