Düğün Salonu’nda Balıkçı Fantezisi!

Gelin ve Damadı Uçuruyorlar

Trabzon’un Sürmene İlçesi’ndeki düğün salonu işleten 2’si kardeş 3 kişi, gelin ve damadı salonun ortasında balıkçı kayığına bindiriyor.

Sürmene’deki 100’üncü Yıl Düğün Sarayı’nı işleten İsmail ve Hasan Kılıç kardeşlerle arkadaşları Mustafa Mehmetoğlu, ilginç bir yöntem geliştirdi. 3 işletmeci, 3 metre uzunluğundaki kayığı çelik halatlarla tavana monte ettikleri raylı sisteme bağladı. Kayığın ileri- geri ve aşağı- yukarı hareket etmesi için motorlu sistem kullanan işletmeciler, geliştirdikleri sistemle, kayığı 6 metre yüksekten 15 metre boyunca taşıyarak salona indiriyor. Gelin ve damada düğün öncesi prova yaptıran işletme sahipleri, böylece çifti en heyacanlı gecelerinde kayıkla salonun ortasına inmeye alıştırıyor.

İsmail Kılıç, “Değişikliler hep büyükşehirlerde ortaya çıkar, sonra bize gelirdi. Şimdi modayı biz çıkarttık, diğer şehirlere yayılacak. Bu sistem Türkiye’de ilk. Lise mezunuyuz. Sistemi kurmadan önce mühendislere danıştık ama onlar bize ‘Olmaz’ dedi. İki motorlu makaralı sistem geliştirdik. Bir motor kayığı ileri ve geri, diğer motor ise aşağıya ve yukarıya hareket ettiriyor. Gelin ve damada bir gün önce prova yaptırdıktan sonra ‘Vira Bismillah’ diyerek salonun ortasına indiriyoruz” dedi.

‘KORKULACAK BİR ŞEY YOK’

Kayığa binenlerin korkmasına gerek olmadığını ifade eden Kılıç, “Uçak inerken sallanıyor ama bizim kayığımız sallanmıyor. Kayık salonun ortasına ilerlerken çift ellerindeki çikolataları misafirlere atıyor. İlçemize ve ilimize yakışacak bir düğün salonu ve sistem yaptık” diye konuştu.

2

3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.