Gerçek Aşkı Dinledi İntihardan Vaz Geçti

330497

Antalya’da intihar etmek isteyen kişiyi polis gerçek aşkı anlatarak ikna etti.

Sen gerçek aşkı bilir misin?
Antalya’da kız arkadaşıyla kavga ettiği için falezlere çıkarak intihar etmek isteyen 19 yaşındaki E. Ç polise “Sen gerçek aşkı bilir misin?” diye sordu. Polis ise genci, “Ben gerçek aşkı bulmak için 30 yaşıma kadar evlenmedim” cevabıyla ikna etti.

Olay Muratpaşa ilçesinde meydana geldi. Kısa süre önce kavga ettiği kız arkadaşıyla barışamayan E. Ç, intihara karar verdi. 35 metre yüksekliğindeki falezlere çıkan genci fark edenler polisi aradı. Olay yerine sevk edilen polis, itfaiye ve sağlık ekipleri genci falezlerden indirmek için yarım saat boyunca konuştu.

Genci ikna etmek için olay yerine gelen Bahçelievler Polis Merkezi’nde görevli polis memuru Erdoğan Tokma, E. Ç’ye “Çok gençsin değer mi?” diye sordu. E. Ç, “Sen gerçek aşkı bilir misin?” diye cevap verince, “Ben gerçek aşkı bulmak için 30 yaşıma kadar evlenmedim. İnsan hayatta hiç ummayacağı zamanlarda karşısına bazıları çıkar ve hayatını değiştirir. Neden kavga ettiyseniz, birlikte bir yerde oturup konuşacağız. Ben sana bir ağabeyin olarak söz veriyorum. Ben gerçek aşkı buldum diyorsan sizi barıştıracağım” dedi.

Bu sözlerin üzerine intihardan vazgeçen genç ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Vatandaşlar ise E. Ç’yi ikna etmeyi başaran polisi tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.